Історія гурту Франко | Гурт Франко

Початок

Гурт Фranko’ був створений Катериною Стаценко у 2015 році в Запоріжжі.

Засновниця гурту займалась музикою з 15-ті років: створювала пісні, навчалась у музичній школі, почала сольні виступи. До створення групи К.Стаценко протягом двох років сама аранжирувала свої пісні у студіях, випрацьовувала свій інідівідуальний стиль.

Але згодом Катерина вирішила створити рок-групу: «Я хочу співати рок, але співати рок однією на сцені — якось сумно… Мені завжди хотілося в команду, тому що я хотіла стати частиною певного організму, а не виходити на сцену і бути однією на полі бою….»

Перші пісні гурту «Франко», які побачили світ, були зроблені у студії Дмитра Пятибратова та Евгена Польських.

Формування складу

Одразу у гурті сформувалась незмінна її частина з трьох музикантів: Катерини Стаценко — автора пісень, вокалістки, Тетяни Стаценко — піаністки і незмінного бек-вокалу в усіх потужних приспівах та Павла Шустрякова — гітариста і ідейного однодумця.

Але інших членів команди довелось шукати з певними труднощами. Так, для пошуку ударника довелось розвiшували креативні об’яви на стовпи Запорiжжя, щоб знайти цю важливу людину в команду.

Дебютний концерт, з якого гурт бере свій офіційний початок, відбувся 8 серпня 2015 року у складі Катерини Стаценко, Тетяни Стаценко, Павла Шустрякова, Олега Мазура та Олександра Романька. В Запоріжжі концерт став подією.

Перші кроки

Наприкінці 2015 року молодий гурт Фranko’ став переможцем онлайн-голосування музичного фестивалю РОК СЕЗОН — 2016, після чого музиканти взяли участь у декількох концертних турах по Україні.

Зимою 2016 року пісня Фranko’ «Аркадій» стала фіналісткою музичного конкурсу «Пісня місяця», що був організований «Яскравим радіо». Музикантів вразила велика підтримка слухачів радіо.

В цьому ж році виходить цікавий і перший кліп з однойменною назвою «Аркадій», який був зроблений учасниками гурту власноруч більш ніж із 2300 знімків і мав при цьому сюжетну лінію.

Влітку 2016, здобувши у свій склад талановиту ритм секцію із Віктором Васьковим та Михайлом Погорнєвим, Фranko’ у Запоріжжі святкують концертом свій перший День народження при повному аншлазі.

Концерти, фестивалі

Протягом 2016 — 2017 рр. гурт Франко бере участь у багатьох телевізійних програмах і конкурсах, стає учасником всеукраїнських OpenAir: «Тарас Бульба», “Respublika”, «Схід-рок», «Рок Булава», «Khortitsia Freedom», «Файне місто», Фестиваль «Ї», та ін.

Пісні Фranko’ постійно звучать на різних радіостанціях — «Українське радіо», «Яскраве радіо», «Рок радіо», «Тризуб FM».

У квітні 2017 року виходить сингл «Терпко-солодкий», який стає передвісником майбутнього ЕР. Тоді ж Фranko’ беруть участь в регіональному триб’ют шоу, де суддями є продюсери і відомі медійні особистості, і виконують триб’ют Елтона Джона “Sorry seems to be” у супроводі симфонічного оркестру та виграють сертифікат на зйомку кліпу.

Паралельно із цим гурт відправляється у свій перший міні-тур Західною Україною.

Альбоми

В червні 2017 року вийшов ЕР «і це Так», який зібрав п’ять пісень, написаних від початку створення гурту, з більш інді-роковим звучанням. У наступний EP — «Уявний друг» — увійшли три пісні : «Надлюдина», «Аркадій», «Хто ви», які були записані протягом 2015-2016 років.

На початку 2018 року Фranko’ вирішують поєднати свою музичну програму і автобіографічний сюжет, який вплітається в музику, і таким чином створюють виставу-концерт «Послання», з яким відвідують кілька міст України.

 

Йдемо далі

У грудні 2018 року вийшов альбом «Світає», в який увійшли п»ять різних за своїм настроєм пісень. Цей альбом, як і альбом «І це Так» були записані і зведені в студії Дмитра Михайлова. Дві пісні з цього альбому продовжили своє життя з відеорядом. «Морозно» і «Медузи» — професійні офіційні відео, де сценаристом та режисером стала Катерина Стаценко і де знімальною групою стали Kadream Production – Роман Матвієнко та Сергій Циганков.

Наразі музиканти працюють над новим матеріалом, де бас гітара буде електронною і шукають трохи оновленного звучання, намагаючись не втратити свою автентичність.