Історія гурту Франко | Гурт Франко

Початок

Гурт Фranko’ був створений Катериною Стаценко у 2015 році в Запоріжжі.

Засновниця гурту займалась музикою з 15-ті років: створювала пісні, навчалась у музичній школі, почала сольні виступи. До створення групи К.Стаценко протягом двох років сама аранжирувала свої пісні у студіях, випрацьовувала свій інідівідуальний стиль.

Але згодом Катерина вирішила створити рок-групу: “Я хочу співати рок, але співати рок однією на сцені – якось сумно… Мені завжди хотілося в команду, тому що я хотіла стати частиною певного організму, а не виходити на сцену і бути однією на полі бою….”

Перші пісні гурту Фranko’, які побачили світ, були зроблені у студії Дмитра Пятибратова та Евгена Польських.

Формування складу

Одразу d гурті сформувалась незмінна його частина з трьох музикантів: Катерини Стаценко – автора пісень, вокалістки, Тетяни Стаценко – піаністки і незмінного бек-вокалу в усіх потужних приспівах та Павла Шустрякова – гітариста і ідейного однодумця.

Але інших членів команди довелось шукати з певними труднощами. Так, для пошуку ударника довелось розвiшували креативні об’яви на стовпи Запорiжжя, щоб знайти цю важливу людину в команду.

Дебютний концерт, з якого гурт бере свій офіційний початок, відбувся 8 серпня 2015 року у складі Катерини Стаценко, Тетяни Стаценко, Павла Шустрякова, Олега Мазура та Олександра Романька. В Запоріжжі концерт став подією.

Протягом 2016 – 2020 рр. років в команді змінились декілька бас-гитаристів та ударників. У 2022 р. у складі гурту залишається його незмінна частина – К.Стаценко, П.Шустряков, Т.Стаценко.

Перші кроки

Наприкінці 2015 року молодий гурт Фranko’ став переможцем онлайн-голосування музичного фестивалю РОК СЕЗОН – 2016, після чого музиканти взяли участь у декількох концертних турах по Україні.

Зимою 2016 року пісня Фranko’ “Аркадій” стала фіналісткою музичного конкурсу “Пісня місяця”, що був організований “Яскравим радіо”. Музикантів вразила велика підтримка слухачів радіо.

В цьому ж році виходить цікавий і перший кліп з однойменною назвою «Аркадій», який був зроблений учасниками гурту власноруч більш ніж із 2300 знімків і мав при цьому сюжетну лінію.

Влітку 2016-го, здобувши у свій склад талановиту ритм секцію із Віктором Васьковим та Михайлом Погорнєвим, Фranko’ у Запоріжжі святкують концертом свій перший День народження при повному аншлазі.

Концерти, фестивалі

Протягом 2016 – 2017 рр. гурт Франко бере участь у багатьох телевізійних програмах і конкурсах, стає учасником всеукраїнських OpenAir: «Тарас Бульба», “Respublika”, «Схід-рок», «Рок Булава», «Khortitsia Freedom», «Файне місто», Фестиваль “Ї”, та ін.

Пісні Фranko’ постійно звучать на різних радіостанціях – “Українське радіо”, “Яскраве радіо”, “Рок радіо”, “Тризуб FM”.

У 2017 року Фranko’ беруть участь в регіональному триб’ют шоу, де суддями є продюсери і відомі медійні особистості, і виконують триб’ют Елтона Джона “Sorry seems to be” у супроводі симфонічного оркестру та виграють сертифікат на зйомку кліпу. Цього ж року  гурт відправляється у свій перший міні-тур Західною Україною.

У 2018 р. Фranko’ виступають на багатьох пісенних майданчиках у Київі, Запоріжжі, Сумах, Дніпрі, Черкасах та в інших містах України. У 2019 р.  гурт зайняв друге місце на Одеському рок-фестивалі “Пікейні жилети” пам’яті Ігоря Ганькевича”.

У 2020 році гурт Фranko’ зіграв декілька концертів у містах Київської області на підтримку фільму “Іловайськ 2014”.

 

Альбоми, сінгли

В червні 2017 року вийшов ЕР «І це Так», який зібрав п’ять пісень, написаних від початку створення гурту, з більш інді-роковим звучанням. У наступний EP – «Уявний друг» – увійшли три пісні : «Надлюдина», «Аркадій», «Хто ви», які були записані протягом 2015-2016 років.

На початку 2018 року Фranko’ вирішують поєднати свою музичну програму і автобіографічний сюжет, який вплітається в музику, і таким чином створюють виставу-концерт «Послання», з яким відвідують кілька міст України.

У грудні 2018 року вийшов альбом «Світає», в який увійшли п’ять різних за своїм настроєм пісень. Цей альбом був записаний і зведений в студії Дмитра Михайлова. Дві пісні з цього альбому продовжили своє життя з відеорядом – на пісні “Морозно” й “Медузи” були зняті офіційні відеокліпи гурту Фranko’.

Протягом 2019-2022 рр. гурт Фranko’ створив декілька нових пісень, які не увійшли до будь-якого альбому, й залишаються окремими сінглами. Це – “Терапія”, “Музика”, “Третій день”, “Київ вечірній”. У 2022 році триває робота над новим альбомом.

Відео

«Морозно» (2018 р.) і «Медузи» (2019 р.) – професійні офіційні відео, де сценаристом та режисером стала Катерина Стаценко, а знімальною групою стали Kadream Production – Роман Матвієнко та Сергій Циганков. Зоймки кліпу “Морозно” відбувались на знаменитому дніпровському острові Хортиця, а “Медузи” знімались на березі Азовського моря.

У карантиному 2020 році Фranko’ випустили декілька лірик-видео: на нову пісню “Терапія” й одну з найвідоміших пісень гурту – “Світає”. Цього ж року вийшло унікальне для України арт-відео на нову пісню “Музика”.

Під час карантину учасники гурту відалено виконали й записали відеоряд на нові пісні – “Більше не прийду” та “У середу”.

До Різдва 2021 року Катерина та Тетятна Стаценко записали відео з чудовим виконанням української різдвяної пісні – в якому було накладено багатоголосся з чотирьох голосів співачек.

У 2021 році гурт Фranko’ порадував прихильників новою піснею – “Третій день” й новим відеокліпом на неї, в якому знімались професійні актори Запорізького академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.В.Г.Магара.

У 2022 році вийшов новий кліп Фranko’ на пісню “Київ вечірній” – з нагоди Дня міста Києва. У відео показані вулиці вечірній столиці України.

Важкий 2022-й…

Під час війни учасники гурту Фranko’ особисто працювали як волонтери – плели маскувальні сітки, готували їжу для переселенців й волонтерів, шили речі для військових, допомогали пораненим тощо.

Але музиканти вирішили також внести свій творчій вклад в українську перемогу. Було розроблено музичну програму “Затишок у тривожний час”, метою якої було відволікти людей від буремних подій війни, напруги, перенавантаження….

Благодійні концерти Фranko’ “Затишок у тривожний час” 14 разів відбулись у Запоріжжі, Ірпіні та інших містах України. На них приходили переселенці, волонтери та й люди, що роблять добрі справи, звичайні глядачі. Під час деяків концертів відбувались виставки-продаж картин, виробів майстрів декоративно-прикладного мистецтва та хенд мейду. Здійснювались збори коштів для військових.

Один із концертів відбувся у Запорізькому військовому госпіталі – для поранених бійців та медпрацівників.